Past Results

BOYS TENNIS PREMIERS
First IV First IV First IV
1916 SPC 1946 BC 1976 BHS
1917 SPC 1947 BGS 1977 BHS & BCC
1918 SPC 1948 SPC 1978 BHS
1919 SPC 1949 Not held 1979 SPC
1920 BC 1950 BGS 1980 SPC
1921 BC 1951 SPC 1981 BQAGS
1922 BGS 1952 SPC 1982 SPC
1923 BGS 1953 BC 1983 SPC
1924 BGS 1954 BC 1984 SPC
1925 SPC 1955 BGS 1985 SPC
1926 SPC 1956 BC 1986 SPC & WWGS
1927 NC 1957 BC 1987 SPC
1928 BC 1958 BC 1988 BQAGS
1929 BC 1959 SPC 1989 BQAGS
1930 SPC 1960 SPC 1990 SPC
1931 SPC 1961 BC 1991 SPC
1932 SPC 1962 SPC 1992 WWGS
1933 SPC 1963 BC 1993 SPC
1934 BC 1964 EHS 1994 WWGS
1935 SPC 1965 EHS 1995 SPC
1936 BC 1966 EHS 1996 SPC
1937 BGS 1967 EHS 1997 SPC
1938 SPC 1968 EHS 1998 SPC
1939 SPC 1969 SPC 1999 SPC
1940 "BC, BGS & 1970 BHS
1941 BC 1971 SPC
1942 SPC 1972 BHS
1943 SPC 1973 BHS
1944 SPC 1974 BHS
1945 BC 1975 BHS
First IV 2nd IV Inter Junior A Junior B
2000 SPC SPC
2001 BGS SPC
2002 BGS BGS2
2003 SPC SPC
2004 BG BG DC
2005 BHS BCC SPC1 v SPC2
2006 BCC SPC SPC1 v SPC2
2007 BCC SPC BCC1 v SPC blue
2008 SPC BCC A - BG1 B - SPC Blue BHS/BG1 SPC Blue
2009 SPC SPC A - MCC B - BCC Red BHS SPC Gold
2010 SPC BCC Black BG Blue BG SPC White
2011 BCC BCC Black A - BG B - BG BCC DC
2012 BG BG Gold A - SPC Blue B - BG Gold BG SPC White
2013 BCC BlackSPC A-DC BG BG Blue
2014 SPC BG Gold A - SPC Blue B - SPC Green SPC Blue SPC White
2015 SPC SPC Blue SPC SPC Green SPC
2016 SPC Blue BG Blue / DC A - SPC Blue B - SPC DC no result
2017 SPC Blue BG A - BG B - BG BCC Black BCC Gold
2018 BG SPC Blue BCC DC no comp
2019 BG SPC A - BCC Black B - BCC Red BCC Black SPC Green
2020 BG/SPC BG/SPC Blue BCC no comp* no comp*
First IV 2nd IV Inter Junior A Junior B
2021 BG BCC BCC Gold no comp* no comp*
2022 BG BG No result BCC Gold / Blue BCC Red
2023 BG BG SPC White
Girls TENNIS Premiers
Year Senior A Senior B Intermediate Junior A Junior B
1965 CPLC CPLC
1966 CPLC CPLC
1967 CPLC CPLC
1968 SHC SHC
1969 SHC GHS
1970 SHC BHS
1971 CPLC BHS
1972 MM BHS
1973 BHS BEHS
1974 SHC BEHS SHC
1975 St.M St.M BHS SHC
1976 BQAGS BGH BHS BHS
1977 BEHS BHS BHS BHS
1978 BEHS BCC BHS LC
1979 BHS BQAGS BCC SHC
1980 BHS BQAGS BHS LC
1981 BHS BQAGS SHC LC
1982 BQAGS BCC LC SHC
1983 BQAGS BCC BHS LC
1984 BQAGS BCC LC LC
1985 LC BCC LC BHS
1986 BQAGS BQAGS LC BHS
1987 LC BQAGS LC SHC
1988 LC BQAGS SCH SHC
1989 LC St.M LC SHC/LC
1990 BQAGS BQAGS LC/SHC BCC
1991 BQAGS St.M LC BQAGS
1992 BQAGS BQAGS LC LC
1993 LC LC LC LC
1994 BHS LC LC LC
1995 LC LC LC LC
1996 LC BHS LC LC
1997 LC LC LC LC
1998 LC BGS LC BHS
1999 LC BGS LC LC
2000 BGS BGS BGS BGS
2001 LC LC BGS BGS
2002 BGS BGS BGS BGS
2003 BGS BGS BGS LC
2004 BG BCC BG LC
2005 BG LC LC LC
2006 BG LC LC LC
2007 BG1 LC BG v BHS LC
2008 LC LC BG LC
2009 BG LC/BG Gold BG LC
2010 BG BHS BG LC
2011 BG Gold BG LC LC
2012 BG BHS LC BG
2013 BCC BCC Black BG LC
2014 BG BHS BG BHS Blue no comp
2015 BCC BCC BHS LC LC
2016 BG BG Gold BHS LC LC
2017 BCC BG Gold LC Blue LC Blue / BG no comp
2018 BHS LC / BG Gold LC Blue LC Blue no comp
2019 BG/LC BG Blue LC Blue LC Blue LC Gold
Year Senior A Senior B Intermediate Junior A Junior B
2020 LC/BHS* BG no comp* no comp* no comp*
2021 BG BG Blue no comp* no comp* no comp*
2022 LC BCC BG Blue BCC Black no comp
2023 BG Blue BCC Black LC Blue BG Blue BG Gold
TENNIS
McNeil Cup Junior Tennis Cup Senior Henderson Shield Junior Henderson Shield
1925 SPC Jack Howard
1926 SPC Jack Howard
1927 BGS Edward Inglis
1928 BGS John Herring
1929 BQAGS John Herring
1930 SPC Laurie Khyat
1931 SPC Laurie Khyat
1932 SPC Laurie Khyat
1933 BC Boyd Ronaldson
1934 BC Boyd Ronaldson
1935 BGS Mervyn Mill
1936 BC Bill Irwin
1937 BGS Frank Jelbart
1938 SPC Max Gill
1939 BGS Alan Carter
1940 BC John Higginbotham
1941 BGS Don Cranstoun
1942 SPC Peter Raphael
1943 SPC Peter Raphael
1944 SPC Peter Raphael
1945 SPC Barry O'Sullivan
1946 BCC Graham Quayle
1947 BGS Geoff Petch
1948 SPC Kevin Mogg
1949 No event
TENNIS
McNeil Cup Junior Tennis Cup Senior Henderson Shield Junior Henderson Shield
1950 BGS Rodney Read
1951 SPC Paul Callahan
1952 SPC William Drake
1953 SPC William Drake
1954 BC Wes Nalder
1955 BC Paul Anserson
1956 SPC Paul McCullough
1957 SPC Paul McCullough
1958 BC John Keller
1959 BHS Russell Williams
1960 SPC Tony Fry
1961 SPC Tim Maher
1962 BC Daryl Brown
1963 BEHS Ian King
1964 BEHS Ian King
1965 BEHS Ian King
1966 BEHS David King
1967 BEHS Terry Hearn
1968 BEHS Laurie Hearn
1969 BHS Greg Wood
TENNIS
McNeil Cup Junior Tennis Cup Senior Henderson Shield Junior Henderson Shield
1970 BHS Greg Wood BHS Maree Dedman BHS Denise Benson
1971 BHS Stephen Packham BGS Helen Reese BHS Debbie Hogg
1972 BHS Stephen Packham MM Trudi Martin BHS Debbie Hogg
1973 BHS Stephen Packham BEHS Margie Walker BQAGS S Middleton
1974 BHS Stephen Packham BHS Debbie Hogg BQAGS Maree Lyttle
1975 BHS Ian Welsh MM L Gorman BHS Julie Walsh
1976 BHS Tony McConchie MM L Gorman BHS Jenny Pretty
1977 BEHS Geoff Reece St. M Lou Jeffreys BHS Jenny Pretty
1978 BEHS Geoff Reece St. M K Rippon BHS Joanne Benson
1979 BHS Graeme Waight St. M K Rippon BQAGS Debbie Postelwaite
1980 SPC Anthony Burke LC Michelle Swenson BHS Fiona McKinnon
1981 SPC Anthony Burke BQAGS Elizabeth Huntley SHC Helen McGrath
1982 BQAGS Rod Lyttle BHS Fiona McKinnon BHS Lisa Coxall
1983 BHS Paul Cummins BQAGS Elizabeth Huntley LC Karen Prevett
1984 SPC Chris Todd BCC Sue Garner BHS Kelli Baird
1985 SPC David Canny BHS Nicole Rein LC Sue Delmenico
1986 SPC Alex McDonald BHS Kelli Baird LC Michelle Locke
1987 BQAGS Darren Postlewaite LC Michelle Locke LC Sue Delmenico
1988 BQAGS Glenn Wilkins LC Michelle Locke BQAGS Rachael Bell
1989 BQAGS Anthony Masters LC Michelle Locke BCC Honi Keller
1990 BQAGS Glenn Wilkins BQAGS Rachael Bell BQAGS Shelley Gull
1991 SPC Tom Bice BCC Honi Keller BQAGS Shelley Gull
1992 SPC Anthony Gilchrist BCC Honi Keller LC Andrea Lafranchi
1993 SPC Brett McLennan BQAGS Shelley Gull BHS Andrea Lafranchi
1994 SPC Brett McLennan BHS Andrea Lafranchi LC Alisha Doody
1995 WWGS Craig Toussaint SPC Julian Vallance BCC Sara Russell LC Dannielle Clarke
1996 SPC Adrian King BHS Brad Greenbank BGS Emily Stekelenberg LC Dannielle Clarke
1997 SPC Adrian King SPC Tim Canny BGS Emily Stekelenberg LC Melissa Day
1998 SPC Adrian King BHS Ricky Bromley LC Alisha Doody LC Melissa Day
1999 SPC Brett Hunter BHS Brad Sewell LC Melissa Day LC Tegan Lawless
2000 SPC Brett Hunter SPC Alex Walsh LC Melissa Day BGS Kirsty Benoit
2001 BGS Michael Canny BGS Hugh Millikan LC Melissa Day BGS Kirsty Benoit
2002 BGS Michael Canny BHS Brenton Simpson BGS Kirsty Benoit BCC Anna Fowler
2003 SPC Ryan Waight BGS Chris McMullin BCC Anna Fowler LC Amelia Tobias
TENNIS
McNeil Cup Rob Benoit Cup Senior Henderson Shield Junior Henderson Shield
2004 BHS Brenton Simpson BCC Luke Murnane BG Kirsty Benoit LC Amelia Tobias
2005 BHS Brenton Simpson BCC Tim Kulman LC Amelia Tobias BG Kelly Gervasoni
2006 BCC Luke Murnane SPC Shaun Lyle BG Kelly Gervasoni LC Renae Heath
2007 BHS Michael Cross SPC Mitchell Taylor BG Kelly Gervasoni BHS Shannon Driscoll
2008 SPC Shaun Lyle SPC Mitchell Phelps BG Sarah Lay MCC Renae Heath
2009 SPC Shaun Lyle BCC Ben Robinson LC Indi Lewis MCC Zoe Hives
2010 MCC Baden Stevens BCC Ben Robinson BG Ashleigh Jolliffe MCC Zoe Hives
2011 BCC Ben Robinson BCC Henry Bennett MCC Zoe Hives BHS Harriette Northe
2012 BCC Ben Robinson SPC Edwin North MCC Zoe Hives BG Caitlyn Keall
2013 BCC Ben Robinson SPC Tynan Haintz MCC Zoe Hives BCC Hannah Heath
2014 BCC Henry Bennett BGS Tim McConchie BHS Harriette North BHS Emily Tinker
2015 SPC Toby Fisher SPC Hugh McManus BG Anna Prowse-Smith BHS Samantha Huggett
2016 BG Tim McConchie SPC Broden Haintz BHS Emily Tinker BG Shannon Hearn
2017 BG Tim McConchie SPC Hugh McManus BHS Emily Tinker DC Meg O'Beirne
2018 BG Tim McConchie BG James O'Sullivan BHS Emily Tinker DC Meg O'Beirne
2019 BG James O'Sullivan DC Jarrod Joyce BHS Emily Tinker DC Meg O'Beirne
2020 BG James O'Sullivan DC Jarrod Joyce BHS Lily Fraser BHS Milla Fraser
2021 BG James O'Sullivan DC Jarrod Joyce BHS Milla Fraser LC Charlotte Prendergast
2022 DC Jarrod Joyce SPC Ren Asai BHS Milla Fraser BCC Sabrina Gauci
2023 DC Jarrod Joyce SPC Ren Asai BHS Milla Fraser BCC Lotti McDonald
2024